Dernek Üyeliği Hakkında

 1. Neden Üye Olmalıyım?

  Birçok doğa sporunda olduğu gibi deniz kayağı, bireysel yapılabilse de, güvenlik anlamında bir grup sporudur. Bodeka, deniz kayağı ile uğraşan kişileri bir araya getirmek, bilgi paylaşımı ile kayak ve diğer malzemelerin üyelere sağlanması için kuruldu. Üye aidatları ile kulüp her yıl yeni kayak ve malzeme alımı yaparak üyelerinin kullanımına sunmaktadır.

  BODEKA üyesi olmanız durumunda kazanımlarınızdan ilk akla gelenler:

  – Kulüp tarafından düzenlenen ve kulüp malzemelerinin kullanıldığı günlük ve kamplı turlara katılım,

  – Yıl boyunca düzenlenen, “İleri Deniz Kayağı Eğitimi”, “İlk Yardım Eğitimi”, “Denizcilik Eğitimi”, video, belgesel gösterimi gibi etkinliklere katılım,

  – Kulübün Beykoz Paşabahçe’de bulunan güvenlikli kayıhanesinde kişisel deniz kayağını ve diğer malzemelerini bulundurabilmek

  – Kulüp kayıkhanesinde sıcak su, giysi değişim alanlarının kullanımı,

  – İstanbul’da veya şehir dışında düzenlenen deniz kayağı yarışlarına kulüp çatısı altında katılmak,

  – Kulübün mail grubu ve internet sitesi aracılığı ile denizcilik ve deniz kayağı ile ilgili bilgi ve deneyim paylaşımlarından yararlanmak ve kulüp etkinliklerinden en kısa sürede haberdar olmak,

  – Kulüp yönetimi, etkinlik organizasyonları ve tur lideri olarak deniz kayağı turlarında aktif görev alarak, bir sivil toplum kuruluşunda etkin rol almak

 2. Nasıl Üye Olabilirim?

  Bodeka olarak önerimiz, ilk önce bir temel eğitime katılıp hem Bodeka’yı hem de deniz kayağını tanımanız. Her ikisini de en iyi tanıtabileceğimiz ortam temel eğitim etkinliklerimizdir. Bir gün içinde ve yaklaşık 6 saat süren temel eğitimin ardından devam etmek isteyip istemediğinize karar verebilirsiniz. Eğitimi başarıyla tamamladıktan sonra kararınız devam etmek yönündeyse yapmanız gereken kulübe üyelik için başvurarak, üyelik aidatını Bodeka resmi banka hesabına yatırmak ve üyelik formunu doldurmak.

  Bodeka üyelik aidatı, Mayıs 2022′ de yapılan Genel Kurul toplantısında alınan karara göre, 2023 için yıllık aidat 1.200 TL, 2024 yılı için 1.500 TL olarak belirlenmiştir. Yeni üyelerden yıllık üyelik aidatına ek olarak 2023 yılı için 1.500 TL, 2024 yılı için 2.000 TL giriş aidatı alınır.

  Bodeka web sayfasına üye olmak ücretsizdir ve dileyen herkes üye olabilir. Fakat www.bodeka.org sitesine üye olmuş kişiler Bodeka’ya üye olmuş sayılmazlar.

 3. Dernek üyesi olmak için hangi fiziksel koşullara sahip olmam gerekli?

  Aktif sporcu olma şartı bulunmuyor, ancak denizde kendisinin ve grubun güvenliğini tehlikeye atabilecek fiziksel ve ruhsal sağlık sorunları (tansiyon, şeker, kalp rahatsızlığı, epilepsi, deniz fobisi vb…) bulunmayan, yüzme bilen ve 18 yaşının üzerinde olan, Bodeka’ nın amaçlarını benimseyen ve tüzüğe uygun her kişi üye olmak için başvurabilir. Temel eğitim öncesi katılımcılardan belirtilen hususlara ilişkin kişisel sorumluluk taahhütnamesine imza alınmaktadır.

 4. Neden üyelik aidatı var?

  Bodeka’nın herhangi bir sponsoru, finansörü ya da maddi destekçisi yoktur. Tamamıyla üye aidatları ve bağışlarla ayakta duran bir spor kulübü derneğidir. Bodeka üyelerinin hiçbiri kulüp kazancından gelir elde etmemekte, yapılan tüm işler ve aktiviteler tamamen gönüllülük usulünce sürdürülmektedir.

  Buna rağmen, kayıkhane masrafları, elektrik – su giderleri, kayak / malzeme alımı ve malzeme onarımı, kayakların transferi gibi başlıklar altında toplanan birtakım giderleri bulunmaktadır. Üyelerden toplanan aidatlar, eğitimlerde toplanan bağışlar ve şahsi bağışların tamamı bu ve benzeri kulüp ihtiyaçları için harcanmaktadır.

 5. Üyelerin kendi ekipmanı olması gerekiyor mu yoksa bunları dernek mi temin ediyor?

  Bodeka’ nın envanterinde olan kayak, kürek, etek, can yeleği, vb gerekli ekipmanlar tüm üyelerin kullanımına açıktır. Bu anlamda bu spora başlamanız için tek ihtiyacınız olan malzeme, deniz ayakkabısı/spor sandalet, şapka ve denizde giymeye uygun uzun kollu tişört gibi kişisel ve ekonomik malzemelerdir.

 6. Bodeka ücret karşılığı tur düzenliyor mu?

  Kuruluş amacı kulüp üyelerine yönelik etkinlikler düzenlemek olan Bodeka “ücret karşılığı tur” düzenlemiyor.

  Bodeka ile deniz kayağı turlarına katılmak istiyorsanız düzenlediğimiz temel eğitimlere katılabilir, kürek çekmeyi sevdiğinize karar verdiğinizde de üyemiz olarak devam edebilirsiniz.

Gelecek Etkinliklerimiz

No events