Riva Kamplı Tur 26-27 Mayıs 2012

Loading Map....

Tarih/Saat
26/05/2012 - 27/05/2012
08:00 - 20:00

Mekan
Riva


26-27 Mayıs 2012 tarihlerinde Riva Elmas Kamping te gerçekleştirdiğimiz kamplı etkinliğimizi Karadeniz’in azgın dalgalarından dolayı az kürek, bol sohbet ve yemeli/içmeli bir şekilde dostlarımızla birlikte toplam 12 kişi ile gerçekleştirdik.

Cts sabah 8’de Paşabahçe’de buluşup kayakları yükleyip Riva’nın yolunu tuttuk. Riva Elmas Kamping’te bizi Karadeniz’in azgın dalgaları karşıladı. Çadırlarımızı kurduktan sonra, denize inmek yerine bir yürüyüş yapmaya karar vererek, Riva merkezden kuzeye doğru bir geziye çıktık. Gezi sırasında, bir zaman tüneline girip ve yanlışlıkla İskoçya kıyılarına düştüğümüzü hissettiren kayaklıklarda mola verdik. Toplamda 6 km civarı yürüdüğümüz gezi sırasında, Riva’lıların bizimle paylaştığı daldan toplanmış kiraz ve yesil erikle, yemek yeme olayına da başlamış olduk.

Öğle yemeğinden sonrasında, yakıcı güneşin de etkisiyle kürek çekelim dedik. Bazılarına göre 30 saniye kadar, bazılarına göre ise “dakikalar dakikalar lar lar ” süren kürek çekme deneyimimiz oldu. Bol “ıslanmalı” bu deneyim sonrasında, bi çay içip dalgaları, kendi haline bırakmaya kadar verdik. Cem Hoca’nın, adı “karavan” olan ancak içinde çoğumuzun evinden daha fazla eşya bulunan aracından eşyalar ve yiyecekler/içecekler çıkmaya başladı…Diğer arkadaşların arabalarından da çıkanlarla keyifli bir “happy hour” a imza attık 🙂

Akşam Riva’ya gidip balık yiyip, dönüşte sahilde kamp ateşi başında sohbet ve şarap ile geceyi noktaladık.

Pazar günü kahvaltı sonrasında ada civarında bir tur yaptık. Dönüşte dalgalar, insanda surf yapıyormuş hissi yarattığından, bir ara ayağa kalkıp, kayağı surf tahtası gibi kullanmak istemedim değil:)) biraz da kıyıya yakın yerlerde turladıktan sonra, tabi ki gene yemek yedik. Akşam 4 gibi ise kamp alanını terk ederek, kayıkhanemize geri döndük. Kayıkları ve eşyaları yıkayıp arabalara bindiğimizde, açıkcası 2 günlük bir kamptan ziyade uzun bir tatilden dönmüş gibi hissediyordum.

Çok kürek çekemesek de, güzel bir şekilde geçen bu Bodeka etkinliği sonrasında, hemen yeni planlar yapmaya başladık…

Yazan Armağan Yıldırım

Etkinlik Fotoğraf Albümü için Tıklayınız