Garipçe Turu 17 Temmuz 2011

Loading Map....

Tarih/Saat
17/07/2011
09:00 - 18:00

Mekan
Garipçe Koyu


Seferimiz Paşabahçe’den tur liderimiz Giray, Şevket abi, Alpay ve benim katılımımla 8.00’de başladı. Aramıza katılamayan Oya’yı ardımızda bırakarak yolculuğumuza, son gemilerin de geçisini izledikten sonra başladık. Daha ilerden karşıya geçmeyi planlasakta..
Paşabahce’den karşıya geçmekte karar kıldık. Gemi trafiğinin kesilip kesilmediğini kestirmeye calışırken Şevket abinin hadi geçiyoruz komutuyla asıldık küreklerimize..Ve yine yunuslar çıktı karsımıza.Ustelik bu hafta ikinci defa..
Sölemesi ayıp biliyorum boğazda bi yunuslar bir bizdik…Daha dun koca koca gemilerin geçisini izlediğimiz Paşabahçe semalarında cirit atmak cok keyifliydi..

Karşıya bitmiş halde geçtim. Nasıl devam ediceğimi dusunurken biraz arkamdan esen ruzgar yardım etti biraz dalgalar itti.
Bol bol lak lak ederken kürekleri çekmeyi bile unuttuğumuzdan büyükdereden tarabyaya geri dönüp aynı yolu ikinci kez geçmek zorunda kaldık.
Kalan zamanımıza göre Garipçe planımızı gözden geçirip Sarıyerden anadolu kavağına geçişte karar kılarak tekrar kıyımıza geri döndük. Karşı kıyının bol gemili trafiğinde devamlı tetikte bunaldıktan sonra sonunda kendi kıyılarımızda guvenli sularımızdaydık.
Sonra anadolu kavağında her zamanki restaurantımızı değiştirerek guzel yemek yiyip guzel sohbet ettik.

Bodekayla, yorucu ama keyifli geçen bir gunun ardından yeni etkinlik hayalleriyle denizde geçen bi gunu daha sonlandırdık.Saatimiz sanırım 4’e yaklasıyordu..

GPS seyir km’sini 18.1 km ölçtü bense 30 🙂 Tabiki hissedilen km daha önemlidir:)
Berra Yavuz