Deniz Kayağı Eğitimleri 06 Ocak 2018 Cumartesi

Loading Map....

Tarih/Saat
06/01/2018
19:00 - 22:00

Mekan
Hidayet Turkoglu Athletic Performance Yuzme Okulu


Merhaba,

Deniz kayağı sporu ve BODEKA’ya gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederiz. Bu yılın ilk temel eğitimini aşağıdaki tarihte düzenliyoruz:

06 Ocak 2018 Cumartesi

Eğitimi bir gün, 19:00– 22:00 saatleri arasında Hidayet Türkoğlu Sosyal Tesisleri Havuzu’ nda gerçekleştiriyoruz. Kontenjan 16 kişi ile sınırlıdır. Bu maile cevap verip banka odemesi yapanların sırasına göre katılımcıları belirleyeceğiz.

Eğitime gelirken yanınızda yalnızca aşağıdakilerin olması yeterli:

 • Deniz şortu ve uzun kollu, çabuk kuruyan üst giyim, mayo/bikini, deniz ayakkabısı ya da spor sandalet.
 • Eğitim sonrası için havlu ve yedek kuru giysi ve ıslakları koymak için çanta ya da plastik poşet (tesiste giyinme alanı bulunmaktadır.
 • İçme suyu
 • Alerjiniz ya da rahatsızlığınız varsa kişisel ilaçlarınız
 • Bone mecburidir

Eğitim için kulübümüze bağış tutarı 450 TL olup kesin kayıt için kulübün aşağıdaki hesap numarasına bağışın yatırılmasını ve bilgi@bodeka.org adresine bilgi verilmesini rica ederiz. Dekont ilettikten sonra adınızı ilgili tarihteki kesin listeye kaydederek size e-mail ile bilgi veriyoruz. Katılım ücretine; daha sonra duyurusunu yapacagımız tarihte kısa bir deniz etkinliği de dahildir. Deniz şartlarında kurek çekme tecrübesi de elde edeceksiniz.

Eğitim İçeriği:

 • 19:00-20:00 Teorik Bilgiler: Bodeka ve faaliyetleri, Deniz kayağı sporu; kayak, kürek ve diğer malzemelerin tanıtımı, tavsiye edilen giyim türleri
 • 20:00 -22:00 Havuz Eğitimi
 • 22:00-22:30 Kullanılan malzemelerin bakımı gerekirse kamyona yüklenmesi.
 • Kayak Anatomisi
 • Etkili ileri ve geri kürek çekme şekilleri, kayak ile manevralar (dönüş ve yana doğru hareket), kayakla güvenli suya iniş ve karaya çıkış teknikleri
 • Kayak devrildiğinde tahliye olma (wet exit)
 • Kurtarma teknikleri; kayağa tek başına (Self rescue) ve yardım alarak binme (assisted re-entry), başkasını kurtarma pratikleri ( T rescue/X rescue )

Eğitimde İngiltere Kano Birliği 2 Yıldız Deniz Kayağı müfredatı temel alınmaktadır. Ele alınan teknik ve konular uluslararası standartlardır.
Temel Eğitime hazırlık olarak http://www.kayakpaddling.net/tr sitesindeki animasyonlu deniz kayağı eğitimini incelemenizi tavsiye ederiz.

Eğitimi tamamlayan katılımcılara katılım sertifikası verilecektir. Sertifikanın uluslararası geçerliliği yoktur.

Eğitime kimler katılabilir: 18 yaş üzeri, yüzme bilen, spor yapmaya engel olabilecek kalp, tansiyon, epilepsi gibi hastalıkları, su fobisi bulunmayan, denizi seven herkes!

Eğitim sonrasında BODEKA’ya üye olarak tüm kulüp malzemelerinden, imkanlarından ve etkinliklerinden yararlanabilirsiniz.

Bodeka Üyelik Bilgileri için tıklayın

HESAP BİLGİLERİ:
Boğaziçi Deniz Kayakçıları Spor Kulübü Derneği
Banka Hesap No: Garanti Bankası Üsküdar Şubesi (00166) 6298239
IBAN: TR 570006200016600006298239

EĞİTİM YERİ ULAŞIM BİLGİLERİ:
https://tr.foursquare.com/v/hidayet-turkoglu-athletic-performance-yuzme-okulu/4e9a95f27ee539c8573de689