Boğaz Turu 16 Şubat 2014

Loading Map....

Tarih/Saat
16/02/2014
09:00 - 18:00

Mekan
Boğaz


Sabah 08:30 civarı Paşabahçe’de Senem, Armağan, Çağatay ve ben buluştuk. ilk buluştıuğumuzda hava bayağı soğuktu. klasik hazırlanmaları yaptıktan sonra 09:15 gibi suya indik ve güneye doğru kürek çekmeye başladık. Pazar sabahı boğaza karşı kahvaltı edenleri selamlayarak 2. köprüye kadar geldik.

Zaman geçtikçe hava biraz daha ılımanlaştı ve sabah ilk buluştuğumuz andaki soğuk kalmadı. Hatta kat kat giydiğimiz kıyafetler bile biraz fazla gelmeye başladı. 2. köprüye gelince biraz daha yola devam etmeye karar verdik ve ağaoğlu’nun yalısına kadar geldik. ordan sonra geri dönmeye karar verdik.

Dönüş yolundaki güzel enstantenelerden biri de, önümüzden bir kuğu’nun süzüle süzüle uçarak havalnmasıydı. Gerçekten heyecan verici ve güzel bir sahneydi.

Aşağı yukarı 2,5 saatlik bir turun ardından Paşabahçe’ye geri döndük. Günün son şanssızlığını da ben yaşadım. Tam burnumu Paşabahçe sahildeki tahta iskelelerden birine çıkarmışken, aniden devriliverdim ve kendimi suyun içinde buldum. Alabora olmaktan hep korkuyordum ama sanırım sahilde olduğum için çok da sorun olmadan çıktım kayağın içinden. Tabi o soğuk havada ıslanmak pek hoş olmadı ama hemen kayıkhaneye gidip üstümü değiştirme şansım olduğu için bir sorun yaşamadım ve hastalanmadım…


Etkinlik Fotoğraf Albümü için Tıklayınız