Bayram Turu 21 Ağustos 2012

Loading Map....

Tarih/Saat
21/08/2012
17:00 - 20:00

Mekan
Boğaz


Geçen hafta yaptığımız sabah turundan sonra bir de akşmüstü tur yapmaya karar verdik ve tur için bayramın ikinci gününü belirledik. Ancak sert poyraz ve akıntı sebebi ile turu bir gün sonraya erteledik. Bayramın son günü yaptığımız tura benim dışında Özgül ve yeni üyemiz Burak katıldı.

Tur günü buluşup hazırlandık ve saat 17.00’de suya indik. Farklı açıdan gelen güneş gözümüzü alsada hafif akıntı eşliğinde hedef Kanlıca Yakamoz Restaurant idi Orada bizi fotoğraf makinası ile bekleyen Selda’ya poz verdikten sonra FSM Köprüsü’ne doğru kürek çekmeye devam ettik.

tn

FSM Köprüsü öncesi koya girip ufak bir dinlenme ve yeni üyemiz Burak ile sohbet ettikten sonra dönüşe başladık. Yolda bir kere daha Selda’ya poz verdikten sonra Paşabahçe’ye doğru küreklere asıldık. Aija Hotel ve Çubuklu burnunda iki ileri bir geri kürek çekerek, biraz da zorlanarak akıntıyı santim santim geçtik. Sonrasında ise rahattık. Gayretli oltacıları:)))uzaktan seyrederek Paşabahçe’ye ulaştık. Yolda Burak’ın dümen ipi kopsada, dümensiz olarak gayet başarılı yoluna devam etti.

tn1

Bize karadan minübüsle takip eden fotoğrafçımız Selda, küçük çocuklar ve kediler bizi paşabahçede karşıladı. Temizlik sonrası saat 20.00 civarı vedalaşıp ayrıldık. Başka turlarda buluşmak üzere…

Yazan Çağatay Doğanca